Prije 29 godina u Srebrenici je od nekoliko granata ispaljenih sa položaja Vojske RS u trenu ubijeno 74 Bošnjaka, a više od 100 ih je ranjeno.
Prije 29 godina u Srebrenici je od nekoliko granata ispaljenih sa položaja Vojske RS u trenu ubijeno 74 Bošnjaka, a više od 100 ih je ranjeno.
Masakr se dogodio nekoliko dana prije nego je UN Srebrenicu proglasio "zaštićenom zonom", a do danas niko nije odgovarao za poÄinjeni zloÄin. Danas naÄelnik Srebrenice je negator genocida.Da li bi negatori holokausta mogli biti naÄelnici općina u NjemaÄkoj? Dehumanizacija žrtava, istine, pravde, prava, mira, dehumanizacija Ideje Bosne i Bosanskog duha, ta dehumanizacija mora imati svoj kraj - na potezu je bosanska koalicija protiv dehumanizacije žrtve, a žrtva je država BiH. Jer pomoć od UN, EU, meÄ‘unarodne zajednice ne treba oÄekivati. Anticivlizacijska, neprijateljska, nehumana, antibosanska i antisrebreniÄka izjava aktuelnog naÄelnika Srebrenice Mladena GrujiÄića o nepriznavanju nauÄno istraživaÄki, politiÄki i sudski dokazanog genocida u Srebrenici je još jedan dokaz o kontinuitetu genocida. Izbor srpskog kandidata za naÄelnika općine Srebrenica Mladena GrujiÄića, koji negira genocid se može smatrati završnim Äinom genocida u Srebrenici. Genocid u Srebrenici su potvrdili najveÄi svjetski pravni autoriteti MeÄ‘unarodni sud pravde i MeÄ‘unarodni kriviÄni tribunal, najvažnije svjetske nauÄno istraživaÄke institucije i parlamenti najvažnijih svjetskih sila. Zato nijedan pripadnik institucija koje su izvršile genocid ne može biti naÄelnik općine Srebrenice. Izborna pobjeda GrujiÄića i njegove strašne, anticivilizacijske postizborne izjave i negiranje presuda najveÄih svjetskih pravnih autoriteta je razorna politiÄka afirmacija genocida. Poricanja genocida i veliÄanje osuÄ‘enih ratnih zloÄinaca je ponižavajući i zastrašujući za preživjele žrtve, za istinu, pravdu, mir, slobodu. Oni koji negiraju genocid i veliÄaju poÄinioce genocida treba smatrati odgovornim i sudski procesuirati. PolitiÄki predstavnik žrtava je dužan zaštiti Bošnjake u Srebrenici, grad Srebrenicu i posebno Memorijalni centar u PotoÄarima. Samo se zamislite da li bi negatori holokausta mogli biti naÄelnici općina u NjemaÄkoj? Da li bi to dozvolile UN, EU, država NjemaÄka, meÄ‘unarodna zajednica.
IGK